Okolica

Zapraszamy Państwa do Ostoi Rodzinnej, położonej w cichej i spokojnej części Mazur pod Giżyckiem. Przepiękne położenie na szczycie wzniesienia gwarantuje widok na malowniczą panoramę jeziora.

Oddalony jedynie 20 metrów od jeziora, z plażą wiejską, ośrodek stanowi idealną bazę aktywnego, rodzinnego wypoczynku.

Właśnie u nas odnajdą swoją ostoję wędkarze, miłośnicy przyrody, wycieczek rowerowych, ale przede wszystkim rodziny z dziećmi, które w Ostoi Rodzinnej nudzić się nie mogą. Okoliczna plaża przyciąga swym urokiem wszystkich miłośników kąpieli. Jest czysta, stosunkowo szeroka.

Nasza Ostoja Rodzinna - drewniane domki do wynajęcia koło Giżycka - żeglarskiej stolicy Polski to  doskonała baza wypadowa do aktywnego wypoczynku na Mazurach, jak również idealne miejsce na rodzinny wypoczynek.

W niedalekiej odległości – około 4 km do Giżycka znajduje się wiele ciekawych i tematycznych restauracji, barów (w szczególności polecamy bar „Omega”) i pubów z dobrym jedzeniem. Polecamy również w pobliżu około 20 min drogi pieszej Karczmę Stary Młyn w mazurskiej wsi Upałty. To idealne miejsce, gdzie można dobrze zjeść. Serwują tam staropolskie potrawy – same mazurskie smakowitości, do których używają produktów pochodzących od lokalnych rolników. Karczma „Stary Młyn” to tawerna z serialu TVP „Przystań”.

Ostoja Rodzinna usytuowana jest z dala od głównych dróg gdzie można o świcie posłuchać śpiewu ptaków, rechotu żab wieczorową porą i zobaczyć gwiazdy oraz przepiękne zachody słońca.

Jest to ciche i spokojne miejsce idealne na rodzinny wypoczynek. Okolica jest niezwykle bogata w najróżniejsze atrakcje, zabytki i organizowane cyklicznie wielkie eventy, koncerty i festiwale.

W szczególności odnajdą się tu amatorzy sportów wodnych – wszyscy wiedzą, że Mazury to Kraina Tysiąca Jezior – na większości z nich dostępne są sprzęty pływające, jak rowery wodne, kajaki, łodzie i mnóstwo żaglówek.

Wszystkie te atrakcje można dowolnie łączyć, mieszać i dobierać wedle własnych upodobań, możliwości i zainteresowań. Równie dobrze, można spędzić kilka dni na leżaku przy grillu i spacerując po lesie – w szczególności jeśli lubimy ciszę, spokój i naturalny relaks niezmącony masą turystów.

Jednym z ciekawszych miejsc w okolicy oddanym niedawno do użytku jest nowa "Bystra Plaża" oddalona od naszej ostoi jedynie 1,5 km (przed Giżyckiem). Miejsce świeże, nowe i przemyślane tak aby miło spędzić czas z rodziną - nad jeziorem.