Atrakcje

Gdy znuży już Państwa plażowanie zapraszamy na wojaże po dalszej i bliższej okolicy, gdzie można odkryć ciekawe miejsca lub spróbować czegoś nowego. Kilka z takich atrakcji zebraliśmy dla Państwa poniżej.

Twierdza Boyen

Odległość - 8 km
Wzniesiona została na obszarze Prus Wschodnich liczącym ok. 100 ha i stanowiła główne ogniwo w łańcuchu umocnień zamykających od wschodu dostęp na teren państwa pruskiego.

Park Linowy Wiewióra

Odległość - 8 km
Największy park linowy na Mazurach zlokalizowany w malowniczym w lesie nad jeziorem popówka mała, nieopodal znajduje się również warta zobaczenia Twierdza Boyen.

ZOO Safari

Odległość - 24 km
Właściciele stworzyli zwierzętom doskonałe warunki. W tym niezwykłym parku, zwiedzający mogą podglądać życie i obyczaje dzikich zwierząt żyjących w naturalnych warunkach.

Muzeum Indian

Odległość - 13 km
Zapraszamy do zwiedzania "Indiańskiej Wioski". Specjalne programy dla dzieci szkolnych, dla przedszkoli oraz dla grup dorosłych. Edukacja i rozrywka dla osób w każdym wieku.

Wieża ciśnień Giżycko

Odległość - 6 km
Możliwość podziwiania przez lunety panoramę miasta i okolic, czy wypić kawę w najwyżej położonej kawiarni w mieście, również zwiedzić galerię lub mini muzeum mazurskie.

Plaża miejska i molo

Odległość - 7,5 km
Idealna opcja dla osób, które lubią plażing, jak i kąpiele w jeziorze. W pobliżu Pasaż Portowy, który nadaje miastu nowy wizerunek. Miejsce chętnie odwiedzane przez turystów.

Zamek Krzyżacki

Odległość - 7 km
Zamek prokuratorski został zbudowany przez zakon krzyżacki około połowy XIV wieku na, co wskazuje wzmianka z 1340 roku o rezydującym tu prokuratorze krzyżackim.

Bunkier w Pozezdrzu

Odległość - 20 km
Kwatera Himmlera kryptonim „Hochwald” (Wysoki las) – była zlokalizowana w lesie na Mazurach, tuż przy Pozezdrzu, na północny wschód od centrum tej miejscowości.

Rejsy rejsy Mazurską Żeglugą

Odległość - 7 km
Armator floty statków pasażerskich tzw. białej floty na Mazurach. Wspaniała forma zwiedzania szczególnie dla rodzin z dziećmi. Przez około 60 lat przewiozła kilka milionów pasażerów..